TAPP, İlk Genel Kurulu İçin Toplanıyor

Aralarında Yeşilay’ın da bulunduğu 50 üye kurum ve kuruluşun katılımıyla kurulan, Türkiye Alkol Politikaları Platformu (TAPP) 2014 yılının ilk genel kurulunu gerçekleştirecek. 26 Nisan Cumartesi günü saat 14.00’da Sepetçiler Kasrı’nda gerçekleşecek olan kurul toplantısında platformun temel çalışmaları, politikaları ve vizyonu ile ilgili ayrıntılı bilgiler verilecek.

Alkol tüketiminin çağdaş normlarla uyumlu bir şekilde denetlenmesi amacıyla 8 Mart 2013’te kurulan Türkiye Alkol Politikaları Platformu, 2014 yılının ilk genel kurul toplantısını gerçekleştiriyor. 26 Nisan Cumartesi günü halk sağlığı üzerine özelleşmiş 50 kurum ve kuruluşun katılımıyla gerçekleştirilecek olan Türkiye Alkol Politikaları Platformu (TAPP) Genel Kurulu sonrası seçilecek olan yeni Yürütme Kurulu bir basın toplantısı düzenleyecek.

Kuruluş çalışmalarına 2013 yılında başlanılan platform; Türkiye’de alkol üretimi, satışı, tüketimi, reklamı, alkol promosyon ve teşvikinin izleme ve değerlendirilmesi ve alkol bağımlılığı gibi konularda faaliyetler üzerine yoğunlaşıyor. TAPP bünyesinde, Dünya Sağlık Örgütü, Türkiye Yeşilay Cemiyeti, Halk Sağlığı Uzmanları Derneği, Türk Kalp Vakfı, Türk Kardiyoloji Derneği, Türk Karaciğer Vakfı, Hayat Sağlık ve Sosyal Hizmetler Vakfı, Milli Pediatri Derneği, Otizmlilere Bakım ve Eğitim Derneği, Türk Böbrek Vakfı gibi sağlık kuruluşlarının yanı sıra İstanbul Trafik Vakfı, Tüketiciler Birliği, Eğitimciler Birliği Sendikası, Esnaf ve Sanatkârlar Derneği gibi muhtelif sektörlerden de kuruluşlar bulunuyor.

Platformda sivil kuruluşlar dışında Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu gibi resmi kurumlar da gözlemci olarak bulunuyor.